pszczolki
tygryski
żabki
krasnale
misie
motylki

       OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE NR 39 "POD TOPOLAMI"

Przedszkole Nr 39 "Pod Topolami"
ul. Dorycka 1
01-947 Warszawa

tel: 22 835-08-09

Co słychać w ulu?


Zamierzenia na listopad:

Temat tygodnia I: "Kapryśna pogoda" rozmawiamy o pogodzie, poznajemy zjawiska zachodzące w przyrodzie

Temat tygodnia II: "Mali konstruktorzy" budujemy wieże i kostrukcje z różnych materiałów, przypominamy sobie jak wygląda koło, poznajemy trójkąt i kwadrat. W tym tygodniu dzieci poznają również małego elekornicznego przyjaciela "Ozobota"

Temat tygodnia III: "Mój przyjaciel zwierzak" rozmawiamy o zwierzątkach domowych, poznajemy nazwy zwierzątek, ich zwyczaje oraz pokarmy jakimi się żywią. Zapraszamy rodziców dzieci, którzy posiadają małe domowe zwierzątka do przeprowadzenia zajęć ze zwierzątkiem w ramach akcji "Rodzic Ekspert"

Temat tygodnia IV: "Dzień pluszowego misia" pluszak nasz przyjaciel, rozmawiamy o emocjach i przywiązaniu do pluszaków, oraz znanych misiach np. "Kubiusiu Puchatku". Będziemy również leczyć chore misie oraz lepić nowego przyjaciela z masy solnej.


WIERSZYKI NA PAŹDZIERNIK

W. Ścisłowskiego "Jabłoń"

Drzemie w sadzie stara jabłoń,

Zasłuchana w ptasim śpiewie,

Ile jabłek już z niej spadło,

Tego nawet sama nie wie.

 

"Gruszka do fartuszka"

Spadła gruszka do fartuszka,

a za gruszką dwa jabłuszka,

a śliweczka spaść nie chciała,

bo śliweczka niedojrzała.

 

W październiku realizowaliśmy tematy dotyczące jesieni: dzieci poznawały tajemnice jesieni oraz jej cechy charakterystyczne. Realizowaliśmy temat dotyczący jesieni w sadzie, poznawaliśmy owoce i próbowaliśmy ich smaki. Dzieci uczyły się również przeliczania do trzech. Październik to również miesiąc muzyki. W naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny oraz konkurs na który dzieci przygotowały mnóstwo wsppaniałych instrumentów. Przed nami ostatni tydzień października, w tym tygodniu rozmawiamy o rodzinie. Poznajemy członków rodziny oraz różne rodzaje domów.


Wrzesień w grupie Pszczółek upłynął bardzo szybko. W pierwszych dniach dzieci poznawały przedszkole, nowe Panie oraz zabawki. Uczyliśmy się zasad obowiązujących w przedszkolu, po to by nikomu nie stała się krzywda, a czas spędzony w przedszkolu był beztroski i przyjemny. Każde dziecko otrzymało swój znaczek rozpoznawczy, aby nie myliły się ręczniki i buciki. Pszczółki poznały również Panią od rytmiki i nauczyły się śpiewać pierwszych piosenek.

W drugiej połowie września, poznawaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i ulicy. Kiedy dzieci nabrały nieco wprawy do ustawiania się parami wybraliśmy się na spacer na skrzyżowanie ze światłami. Oczywiście towarzyszył nam zawsze pomocny wąż, a w drodze powrotnej nazbieraliśmy mnóstwo kasztanów do kącika przyrody. W ostatnim tygodniu września przywitaliśmy Panią Jesień, która przyszła do nas z koszem pełnym darów jesieni. Rozmawialiśmy o złotej porze roku, jej urokach i zwierzętach przygotowujących się do zimy. We wrześniu dzieci uczestniczyły w koncercie skrzypkowym.

 

Linki

  

    

 


 

                  

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.